Sosyal Medya Reklam Danışmanlığı

Sosyal Medya Reklam Danışmanlığı

Sosyal medya reklamları işimizin olmazsa olmaz bir parçası oldu. Firmaların veya kişilerin web siteleri  olsun veya olmasın sosyal medya reklamları olmadan bir popülerlik kazanma şansı yok denecek kadar az. Diğer internet reklamları ve tanıtım araçları'nın katkısıda elbette var ancak, sosyal medya reklamları iyi yönetildiğinde çok daha faydalı bir tanıtım yeridir.

Son 5 Yılın Sosyal medya Reklam Verileri

Dünya genelinde 3.81 milyar kişi internet kullanıyor. Sosyal medya kullananların sayısı ise 2.89 milyar. Bunlardan 2.59 milyar kişi sosyal medyayı akıllı mobil cihazlardan (cep telefonu, tablet) kullanıyor. Bu kadar yoğun bir kullanıcı kitlesine sahip bir platformda reklamınız yoksa neler kaybettiğinizi anlamak hiçte zor olmasa gerek. Bir insanın günlük sosyal medya kullanımı ise yaklaşık 35. Bu demek oluyorki bir insan günde 35 defa sosyal medya sitelerine girerek etkileşimde bulunuyor.

Sosyal Medya Reklamlarında Dikkat Edilecek Kriterler

Sosyal medya'da reklam vermek çok önemli ancak, iyi yönetilmediğinde verdiğiniz reklam bir işe yaramayacaktır. Belli başlı kriterlerin yanısıra sosyal medya reklam danışmanları tarafından edinilen ve hiçbiryerde yazmayan önemli kriterlerde var. Sosyal medya reklam uzmanları elbetteki bu kriterleri sizinle paylaşmazlar. Kendileri ile reklamlarınızı yönetmeleri konusunda anlaştığınızda bu tecrübeleri devreye sokarlar. Bu tecrübeler sizi sosyal medya'da bilinen ve güvenilen bir konuma taşır.

Sosyal Medya Reklamlarında Bilinen Kriterler

Sosyal medya reklamlarında birçok bilinen reklam gösterim kriterleri var. Bunların başında hedef kitle oluşturmak geliyor.

8 Etkili sosyal medya reklamı oluşturma Kriteri

  1. Hedef kitle belirleme
  2. Amaç belirleme
  3. Etkili ve kaliteli grafikler oluşturun
  4. Vereceğiniz mesajı belirleyin
  5. Çok etkili bir başlık oluşturun
  6. Reklam gösterim zaman aralıklarını belirleyin
  7. Reklamlare gelen etkileşimi iyi takip edin
  8. Rakiplerinizin neler yaptığını takip edin ve onlardan daha iyi bir reklam stratejisi belirleyin

Sosyal Medya Reklamlarında Bilinmeyen Kriterler

Her konuda olduğu gibi sosyal medya reklamları konusunda'da reklam yöneticileri var. Bu reklam yöneticileri belirli bir tecrübeye sahip kişiler ve bu tecrübeyi hiçte kolay elde etmediler. Bu nedenle sosyal medya reklamları konusundaki tecrübelerimizi elbette yazılı olarak paylaşmayacağız ancak müşterilerimiz bu tecrübelerimizden faydalanabilir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi