Seo Hakkında Genel Bilgi

Samsun Web Tasarım Seo Hakkında Genel Bilgi

Seo Hakkında Genel Bilgi

Seo Hakkında Merak Ettiklerinizi Bu Yazımızı Okuyarak Öğrenebilirsiniz. Seo Çalışmaları, Seo Teknikleri ve Daha Birçok Seo Konusu Bu Yazımızda

Seo Hakkında Genel Bilgi ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz müşteri temsilcinize ulaşabilirsiniz.

 • Seo Hakkında Genel Bilgi


Tüm seo paketleri için yapacağımız seo çalışmaları aşağıdaki çalışma esaslarını kapsamaktadır. Seo paketlerine göre yapılan çalışmaların adedi değişiklik göstermektedir.

Değişiklik gösteren bir diğer etken ise zamandır. Her seo paketinin çalışma süresi farklı olmaktadır. Ayrıca yazılan makale ve anahtar kelime adedide farklıdır. Tüm seo paketlerimizi buradan iceleyebilirsiniz.

Sizlere yapacak olduğumuz seo çalışmaları aşağıdaki işlemleri kapsar.

 1. Web Site İncelemesi
 2. Web Site Kod Optimizasyonu
 3. Anahtar Kelime Çalışması
 4. Makale Yazımı
 5. Arama Motorlarına Kayıt
 6. Analitik Kaydı (Sitenizin Trafiğini İncelemek İçin Gerekli)
 7. Aylık Raporlama

Seo İçin Web Site İncelemesi

Seo çalışmalarına web sitenizi inceleyerek başlıyoruz. Bunun nedeni web sitenizin seo çalışmalarına uygun olup olmadığını görmek içindir. Yapılan seo çalışmalarının başarılı olabilmesi için web sitenizin seo'ya uyumlu olması şarttır. Web siteniz seo çalışmalarına uygun değilse, seo ekibi web sitenizi uygun hale getirecektir. Web sitenin seo'ya uyumlu olmamasının birçok nedeni olabilir.

Başlıca Nedenler

 1. Sayfaların bozuk görüntüsü
 2. Sitenizin yavaş açılması
 3. Sitenizde makale ekleme alanının olmaması

Bu nedenler seo çalışmalarını kısıtlayan nedenlerdir.

Seo İçin Web  Site Kod Optimizasyonu

Seo çalışmalarını engelleyen bir diğer konu ise web sitenizin kod yapısının bozuk olmasıdır. Kodların bozuk olmasının birçok nedeni olabilir.

Başlıca Nedenler

 1. Kodlarda gereksiz verilerin olması
 2. Kod içerisine tema kaynaklı virüs yerleştirilmesi
 3. Farklı web sitelerine gizli link verilmesi
 4. Kod yapısının içerikten çok fazla olması

Bu hatalar web sitenize yapılacak olan seo çalışmalarının başarısız olması anlamına gelmektedir.

Seo İçin Anahtar Kelime Çalışması

Seo çalışmalarına başlamadan önce anahtar kelime çalışması yapmaktayız. Yaptığımız bu anahtar kelime çalışması web sitenizin hangi kelimeler arandığında çıkması için yapılacak çalışmalara öncülük edecektir. Belirlenen anahtar kelimeler insanların arama motorlarında yaptığı aramalar arasından seçilmektedir.

Seo İçin Makale Yazımı

Makale çalışmaları belirlenen anahtar kelimelere göre yazılmaktadır. Yazdığımız yazılar arama motorlarının istediği profesyonellikte olmaktadır. Makale çalışmasının bir diğer amacıda web sitenizdeki kod, içerik orantısını, yazı lehine çoğaltmaktır.

Arama Motorlarına Kayıt

Seo çalışmalarının bu aşamasında yapılan çalışmaları, sayfaları arama motorlarına Serach Console aracılığı ile arama motorlarına kaydetmek olacaktır. Yaptığımız bu işlem sayfaların daha erken taranması ve aramalarda daha erken gösterilmesini sağlayacaktır.

Analitik Kaydı

Web sitenize gelen trafiği izleyebilmeniz için gerekli olan bu işlem, sitenize kim girmiş, nerden girmiş, nekadar süre kalmış gibi birçok bilgiyi size sağlayacaktır.

Aylık Seo Raporu

Seo raporu bizim yaptığımız seo çalışmalarının hangi aşamada olduğunu, başlangıçtan itibaren gelinen noktayı daha iyi anlamış olursunuz.

Seo Hakkında Merak Ettikleriniz

Web sitenize seo çalışması yaptırmadan önce bilmeniz gereken bazı önemli bilgiler olabilir. Bu bilgileri sizin için açıklayalım.

Seo Çalışması Nekadar Sürer?

Seo çalışmalarının süresi her web sitesi için farklıdır. Web sitenizin yaşı, rekabet durumu, ceza alıp almamış olması gibi birçok nedenden dolayı farklılık gösterir.

Seo Çalışmalarında İlk Sıra Garanti Varmıdır?

Seo çalışmalarında ilk sayfa, ilk sıra gibi bir garanti söz konusu değildir. Yapılan çalışmalarda elbette çok iyi yerlere gelinebilir ancak bu çalışmaların ilk sıra garantisi olmaz. Size böyle bir garantiyi veren seo firması var ise itibar etmeyiniz. Arama motorları kendi içerikleri için bile öncelik tanımıyor. Google arama motorunun bile reklam çalışmalarını görmekteyiz. Kendisi için ilk sıra garantisi vermeyen bir arama motoru sizin siteniz için asla garanti vermez.