Seo Teknikleri

SEO çok farklı yönleriyle ele alınması gereken bir teknolojidir. Milyonlarca sitenin ortaya çıkması ve aynı sektördeki sitelerin rekabet etmesinden kaynaklanan bir ihtiyaçtır seo. Teknik olarak arama motoru optimizasyonu'dur. İngilizce Search Engine Optimization cümlesinin kısaltılmış halidir.

Seo için kritik bilgiler içerecek olan bu yazımızda sizlere şu başlıklar altında teknik bilgilendirme yazacağız.

  • Seo nedir?
  • Hangi amaçla seo yapılır?
  • Seo Nasıl Yapılır?
  • Seo yapılmazsa ne olur?
  • Seo teknikleri nelerdir?
  • Seo çalışmasında Yapılması Gerekenler
  • Seo çalışmasında yapılmaması gerekenler
  • En çok yapılan seo hataları

Google'de arama yaptığınızda karşınıza çıkan seo makaleleri profesyonel internet kullanıcılarına yönelik olarak hazırlanmıştır. Fakat bu yazımızda

SEO Nedir?

Seo web siteleri'nin aramalarda ilk sıralarda çıkması için yapılan çalışmaların genel adıdır. Bildiğiniz gibi yeni yapılan web siteleri aramalarda hemen çıkmaz veya gerilerde çıkar. Bunun nedeni daha önce aynı sektör için yapılmış yüzlerce web sitesinin olmasıdır.

Seo'yu bir örnekle anlatmak istiyorum;

Bir yarış hayal edin. Yarışa katılan bin kişi var. Koşmanız gereken parkur ise 1 km. Koşuya başlangıç saati sabah 9:30 ama siz saat 10 gibi geldiniz koşu alanına. Baktınızki orda 15 kişi var. Sevindiniz tabi kendi kendinize ve beklemeye başladınız. Derken ordakilerle sohbet etmeye başladınız ve onlara sordunuz. Diğerleri neden gelmedi acaba?  Dedilerki; onlar yarışa başlayalı yarım saat oldu, belkide birçoğu yarışı bitirmek üzereler. Başladınız ah vah etmeye. Çünkü bu yarış sizin için çok önemliydi. Şimdi siz nasıl yapacaksınızda bu yarışı kazanacaksınız. Tam bu arada bir araba oradan geçmekteydi. Hemen durdurdunuz arabayı ve dedinizki hemen beni yarışın biteceği noktaya yakın bir yere götür. Tamda yakın bir yerde arabadan indiniz ve diğer yarışmacıların arasına karışarak başladınız koşmaya.

Tam karamsarlık esnasında araba sizin imdadınıza yetişmeseydi bu yarışı kazanma şansınız olmayacaktı. Oysa şimdi yarışı kazanmak için bir fırsatınız var. İşte seo tam anlamıyla sizin imdadınıza yetişen bu arabaya benzer. Seo uzmanı ise bu arabayı kullanan sürücüdür. Sürücü olmadan araba bir işe yaramıyorsa, seo uzmanı olmadanda yaptığınızbilinçsiz  çalışmalar bir işe yaramaz.

Sizin sektörünüzde yüzlerce web sitesi var. Siz yeni bir web sitesi yaptırıp google arama motoru'nun sizi en üst sıraya yerleştireceğiniz düşünmek tamamen bir hayaldir. Onun için mutlaka bir seo uzmanı  ile tanışmalısınız.

Seo'nun ne demek olduğunu anladığımıza göre diğer konu başlıklarını aşağıdan inceleyebilirsiniz. Her konu başlığı seo için olmazsa olmaz tekniklerle doludur. Okuduğunuzda faydalanacağınız bir kaynaktır seo.

 
Arama motorları web sitelere ulaşmanın tek yoludur.  Bu nedenle web sitenizin arama optimizasyonu çok sağlam olmalıki aramalarda üst sıralara çıkabilsin.Tasarım aşamasında hedef kitle hesapla..


 
Seo içerik üretmek ve sitelerinizi seo uyumlu hale getirmek için profesyonel bir seo uzmanı'na ihtiyacınız varsa doğru yerdesiniz. Samsun bölgesi için seo hizmeti veren Mehmet TÜZÜN Size bu konuda yar..


 
Arama motorlarında üst sıralarda çıkmak için gerekli olan en önemli şey, web sitenizde profesyonel (Arama motorlarının seveceği şekilde) yazılmış makale'dir. Bu makale tek konu hakkında yazıldığı gibi..


 
Seo İle Web Sitem İlk Sırada... Seo ingilizce olarak Search Engin Optimization yani Arama Motoru Optimizasyonu kelimesinin baş harflerinden oluşur ve arama motorlarında sitelerin veya sayfaların..


 
Birçok site sahibi web sitem neden aramalarda çıkmıyor gibi bir soru soruyor. Birçok insan şu düşüncede. Bir web sitesi yaptırayım ve insanlar hemen o siteye ulaşsın hemde ilk sırada çıksın. Hiç düşün..
    Seo Teknikleri İle Alakalı Müşteri Hizmetleri Departmanımız Sizlere 7/24 Hizmete Hazır